Akú strechu na väčšie budovu?
Máloktorá budova sa zaobíde bez strechy, zvlášť v našom podnebí, kde sa tak často strieda zima s letom, a okrem dovŕšenie tepelnej izolácie a hydroizolácie (fakt sa musí urobiť všetky strany) sa tiež môže jednať o estetické dovŕšení elegancie nehnuteľného objektu.
Ploche strechy
Rovné a ploché strechy bez akýchkoľvek prekážok sú obľúbeným pracovným miestom všetkých strechárov a izolatérov, pretože nedochádza k žiadnym vážnym pracovným obštrukciám a môže sa pracovať od nevidím do nevidím s celkom jednoduchým a opakovaným spôsobom, u ktorého je zábava sledovať, ako metre rýchlo ubiehajú. U modifikovaných asfaltových pásov je pri izolácii striech použitý horák s propán butánovú bombou, takže ak je základ strechy vytvorený z drevenej konštrukcie, potom je vhodné (aj napriek tomu, že je už podložený tepelnou izoláciou) nalepiť pod neho samolepiaci pás, ktorý z časti funguje ako požiarna ochrana az časti ako rezerva pre prípad vodné priepustnosti asfaltového pásu.
Drevené väzníky
Ďalšia možnosť je strechu vyhotoviť pomocou drevenej nosnej konštrukcie, ktorá funguje ako kostra strechy a je možné ju použiť až do tridsiatich metrov šírky. Použitie dreva je lacné a nemusíte sa báť, že by Vás firemné statik neubezpečilo o tom o ich nosnosti a trvanlivosti. Strecha na hlavu Vám jednoducho nespadne. Pre tepelnú izoláciu je v tomto prípade vhodné použiť PUR penu, ktorá sa väčšinou nanáša v hrúbke okolo dvacíti centimetrov a je jednoduché ju naniesť a okrem iných skvelých vlastností je taky repelentom pre hlodavce, na rozdiel od iných tepelných izolačných materiálov. Hydroizolácie sa rieši aplikáciou oceľových strešných krytín, ale riešenie a možnosťou realizácie je veľa.
Na záver by som všetkým odporučil a priamo ich vyzval, aby si každú firmu, ktorá bude robiť novú strechu, poriadne preklepli a uistili sa, že je na trhu aspoň desať rokov a poskytuje jasnú a zrozumiteľnú záruku, pre prípad, že by strecha nevydržala. Štát sa môže čokoľvek a takúto situáciu by som rozhodne nikomu neprial.