Viete, čo je to skladovanie? Ide o uložení tovaru alebo materiálu za účelom dosiahnutia nejakého zisku. Samotný sklad je fyzické úložisko, ktorý zloží na prijímanie a distribúciu uloženého tovaru spotrebiteľom. So skladom úzko súvisí pojem skladový manažment, ktorý má za úlohu riadiť jednotlivé procesy, ktoré sa v sklade dejú a udržiavať vysoký kvalitatívny štandard. V tomto článku sa pozrieme na históriu skladovanie, s ktorou porovnáme moderné problémy skladovanie vrátane úspory energií.

Čítať ďalej: Prečo chcieť tesniace límce

Sklady a logistické centrá sa v posledných rokoch radí k najobľúbenejším stavbách v Českej republike. Stále častejšie sa do česká hrnú zahraničné veľké firmy a investori a investujú do rozvoja logistických centier. Takže ak niekde vidíte obrovskú stavbu z pur panelov, tak je to dosť možno jedna z ďalších hál svetových gigantov ako je napríklad firma Amazon.

Čítať ďalej: PUR panely na logistické centrá

Iste ste zaznamenali, že trendy v oblasti architektúry i bývania sa zameriavajú na minimalizmus a čistý, jednoduchý dizajn škandinávskeho typu. Niet divu, v dnešnom všetkým zahltenia svete je potrebné dbať na jednoduchosť - či už ide o varení, bývania či kanceláriu. V architektúre sa tento trend objavuje v jednoduchosti, čo sa tvarov i materiálov týka. Tento rok sú veľmi populárne komerčné budovy s presklenou fasádou. A prečo aj nie?

Čítať ďalej: Presklená fasáda je in

Chcete u nás publikovať článok?
Kontaktujte nás e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Určite sa dohodneme.