Zahradzovacie stĺpiky s pásom miesto kužeľov

Ako usmerňovače dopravy nemusia slúžiť len nevzhľadné dopravné kužele. Svoju funkciu síce plní na jednotku, sú ľahké a ľahko prenosné, ale ak sa snažíte usmerniť prevádzku napríklad na parkovisku pred miestom konania nejaké významné spoločenské akcie, sú mohutné kužele nevyhovujúce. Ich skvelou náhradou sú zahradzovacie stĺpiky, ktoré sú elegantné a na takéto akcie oveľa vhodnejšie.

Samozrejme nechceme dopravné kužele zhadzovať. Je dosť dobrý dôvod, prečo si svoju popularitu udržujú už mnoho desiatok rokov. Sú veľké, takže aj dobre viditeľné. Veľmi známa oranžová je jasným varovaním pre všetkých účastníkov premávky a napríklad pri rekonštrukcii cesty je ich prítomnosť nenahraditeľná. Existujú ale príležitosti, kedy je lepšie nechať kužele schované a siahnuť po elegantnejším riešenie. Na akcii s významnými ľuďmi by ste predsa parkovacie cesty neoznačoval komicky vyzerajúcimi kuželmi, že nie? Pokiaľ to teda nie je téma danej akcie, v tom prípade môžu kužele tvoriť celú výzdobu.

Riešenie, o ktorom hovoríme, sú zahradzovacie stĺpiky. Podobné tým, ktoré vídate na VIP udalostiach ako svetové premiéry a ďalšie. A nás napadlo, prečo ich nevyužiť tiež v doprave? Tam, kde sa udržuje určitá rýchlosť sú úplne ideálne. Ak zvolíte výraznejšiu farbu stĺpika a pásu alebo reťaze, máte spoľahlivý a navyše dobre vyzerajúci spôsob, ako usmerniť dopravu a zvýšiť bezpečnosť areálu.

Obrovská výhoda zahradzovacich stĺpikov je v ich využitie. Ty majú tak veľké množstvo, že je rozhodne nepoužijete len raz. Ich nákup sa teda z dlhodobého hľadiska oplatí. A to obzvlášť v tom prípade, ak zvolíte univerzálny štýl. Klasiku so zlatým, alebo strieborným stĺpikom a červeným pásom využijete kdekoľvek. Spoločenské akcie, stráženie dopravy, alebo napríklad súčasť dekorácie fotokoutků.

Napadlo vás niekedy vyskúšať stĺpiky miesto kužeľov? A urobili ste to? Aký ste s tým mali úspech? So stĺpiky experimenty sa zahrazováním nekončí. Spôsobov, ako vyznačiť dopravu je veľa, ide len o to je vyskúšať a zistiť, čo funguje. Tak do toho!

Add comment


Chcete u nás publikovať článok?
Kontaktujte nás e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Určite sa dohodneme.