Nákup požiarnych uzáverov - na čo si dať pozor?

Asi vám nemusíme hovoriť, v čom sa požiarne uzávery líši od obyčajných dverí, vstupov a vjazdov. Čo vám ale musíme povedať, že by ste ich nákup určite mali premyslieť. V najhorších prípadoch ide totiž v priemysle o životy a tie rozhodne nechcete riskovať kvôli chýbajúcim protipožiarnym uzáverom alebo kvôli ich zlému výberu. Máme pre vás niekoľko tipov na to, ako sa vyhnúť zbytočným problémom, ktoré by mohli neuváženým nákupom nastať.

1. Zlý typ uzáveru

Veľmi častá chyba, ktoré sa dopúšťajú predovšetkým tí, ktorí si nenechajú poradiť od výrobcu dverí. Stojí si za rolovacími bránami aj napriek tomu, že im bolo desaťkrát vysvetlené, že v tomto konkrétnom prípade by bola oveľa lepšia rolovacie brány. Výrobca má s uzávermi oveľa viac skúseností a na základe podaných informácií o budove aj o vašom podnikaní je schopný poradiť, aký typ sa pre vás hodí najviac. Myslieť musíte tiež na to, kto alebo čo uzáver bude primárne využívať. Pre priechod ľudí sú ideálne otváravé brány. Pokiaľ ale počítate s častým prejazdom vozíkov alebo áut, bude pre vás lepšie jeden z automatických druhov. Požiarne uzávery nie sú dvere do izby, dávajte si pri výbere naozaj pozor.

2. Snaha šetriť

Kvôli rozdielnej konštrukcii budú protipožiarne uzávery vždy o niečo drahšie, než tie obyčajne. V tomto prípade sa ale šetrenie neoplatí. Požiarne uzávery majú schopnosť zadržať oheň na dostatočne dlhú dobu, aby pred príchodom hasičov došlo k čo najmenšej škode na majetku. Tá by vás mohla stáť oveľa viac, než počiatočné investície do protipožiarnych dverí.

3. Nedôveryhodný výrobca

S týmto sa stretnete aj pri nákupe spotrebného tovaru. Vždy je lepšie kupovať veci od výrobcu, ktorý je overený. A u takto dôležitého produktu to platí dvojnásobne. Nezaobstarávajte uzávery od prvej firmy, na ktorú na Googli narazíte. Dajte si s výberom na čas, prejdite sa referencie a celé webové stránky. Zamyslite sa nad výhodami, ktoré má jeden výrobca nad druhým a postupne vyberte niekoľko, ktorí vám svoju ponuku produktov a služieb prídu najzaujímavejšie. Dôležitým faktorom pri výbere by mal byť tiež servis. Požiarne uzávery sú totiž niečo, čo v prípade poruchy požaduje okamžitú opravu.

Príkladom firmy, ktorá sa zaoberá výrobou protipožiarnych uzáverov je firma Spedos. Na výber máte z mnohých typov požiarnych uzáverov a skúsení zamestnanci vám poradia, aký typ je pre váš prevádzku najvhodnejšie. Obrovskou výhodou je aj neustály servis.

Add comment


Chcete u nás publikovať článok?
Kontaktujte nás e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Určite sa dohodneme.