Priesvitna krytina na terasu jedine lexan

Prečo sa vôbec polykarbonát používa? Jeho využitie a využitie polykarbonátových platien je predovšetkým využívané tam, kde je potreba bezpečného zasklenie, pričom je potrebné si zachovať tepelnoizolačné vlastnosti.

Pri použití polykarbonátu za účelom tepelnej úspory môžeme ušetriť obrovské množstvo energie. Na našom území je značne obľúbených niekoľko výrobcov, my sa zameriame predovšetkým na polykarbonát značky Lexan. Tie môžeme nájsť v niekoľkých rôznych typoch:

  • plné platne
  • komorové platne (dutinkové)
  • technické platne

Plné polykarbonátové platne

Plné polykarbonátové platne sú tým najzákladnejším typom polykarbonátu - nemá UV filter a je používaný teda tam, kde nie je UV filter potreba, najmä vo vnútorných priestoroch. Najväčšou výhodou polykarbonátov je to, že sú ľahko ohýbateľné zastudena a za tepla sa ľahko tvarujú. Plné platne sú vhodné ako doplnok ku sklu pri okne, navyše slúži ako zabezpečenie proti vlámaniu. Pokiaľ by prípadný zlodej chcel okno zasklené polykarbonátom rozbiť kameňom, potom dúfajte, že máte nainštalovanú kameru. Videá, kedy sa zlodej takto sám zneškodní, ak ho odrazený kameň trafí do hlavy, sú totiž veľkým hitom internetu.

Ďalším plusom polykarbonátových platne je ich dlhá životnosť. Majú široké uplatnenie nielen pri zasklievanie okien, ale aj v stavebníctve, poľnohospodárstve a iných priemysloch. U nás je spoľahlivým predajcom polykarbonátových platne Lexan spoločnosť Tercoplast. Tá je perfektný, ak hľadáte od predajcu kvalitu a zároveň perfektné spracovanie, ktoré vydržia dlhé roky.

Dutinkové polykarbonátové dosky

tieto dosky sú skôr vhodné do exteriéru, čiže pre navonok. Rovnako ako pevné dosky majú výborné izolačné vlastnosti a sú pevné, vydržia pomerne dlhú dobu. Bývajú často používané do skleníkov, to preto, že majú ochranu proti UV žiareniu, často obojstrannú. Narozdiel od skla sú ľahké a nepotrebujú tak opatrné zaobchádzanie, preto je ľahké ich inštalovať, sú teda jednoduché na montáž. Pružnosť za studena a tvarovateľnosť za tepla zostáva. Okrem skleníkov je vhodné ho použiť aj pre pergoly a ďalšie iné prístrešky.

Add comment


Chcete u nás publikovať článok?
Kontaktujte nás e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Určite sa dohodneme.