Aký je rozdiel medzi lakovacie kabínou a tryskáča kabínou?

Lakovacie kabiny

Ak vás zaujíma, v ktorých prípadoch sa využívajú tryskacie kabíny a v akých lakovacie kabiny, čítajte ďalej. Odpoveď vás možno prekvapí.

Čo to je tlakovej tryskanie

Tryskanie, alebo tiež pieskovanie je spôsob povrchového opracovanie materiálov. Proces pieskovanie bol patentovaný už na konci 19. storočia v USA je tento proces vykonávaný skrze tryskanie vzduchu, alebo vody s abrazívnym materiálom. Tento materiál je určený na základe tvrdosti tryskaného materiálu a požiadaviek na konečný efekt. Umelo vytvorené drahé minerály, ako olivín, korund a granát sú obľúbenými abrazívnymi piesky využívanými pri tryskanie. Tryskanie je dôležité pri čistení, vyrovnávanie povrchu pred ďalšou úpravou a dodávanie rôznych efektov materiálu.

Tryskáč kabíny

Jedná sa o malé kabíny, ktoré sú ergonomicky prispôsobené tak, aby pohodlne umožňovali celodenné tryskanie. Sú určené pre profesionálne tryskanie mäkšími abrazívami, ako sú napríklad korund, či plast. Kabíny môžu byť tiež vybavené filtračnými jednotkami, ktoré sú spolu s ochranným odevom a ochranou dýchacích ciest nevyhnutné pre každého pracovníka, ktorý pieskuje.

Lakovacie kabíny

Lakovacie boxy a kabíny sa navrhujú a inštalujú na mieru každej prevádzke a jedná sa o vetranú oddelenú miestnosť, v ktorej technik vykonáva lakovanie, či v nej lakovaný produkt suší. Sú oveľa jednoduchšie na čistenie, uchovanie čistoty okolia a zdravie ostatných pracovníkov v prevádzke.

 

Add comment


Chcete u nás publikovať článok?
Kontaktujte nás e-mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.. Určite sa dohodneme.